středa 24. listopadu 2010

Obroušené pohledy

Jirka natočil svůj nový film tak, že původní video nacpal do počítače, přes monitor ho sejmul kamerou, nacpal do počítače, přes monitor ho znova sejmul a to tolikrát, až z původního záznamu téměř nic nezbylo, jen velmi kontrastní stínohry a duchové. Přesto je zcela evidentní, že původní záznam tam nějak zakletej je. Prý tím chtěl naznačit, že když se lidi koukají stále na to samé, například 50 let každý víkend z okna na chalupě, tak se mu obrousí vnímání tím, že je to stále stejné.

Tahle myšlenka se mi moc líbí a je to krásně vidět i na dovolenejch v zahraničí. Každej si sebou bere foťák a fotí a všude vidí spousty zajímavostí. Doma ho to nechává v klidu a na foťák se práší.


Tuhle fotku jsem si vyfotil z míst, kam čučím každej den z balkonu už skoro 30 let. Fotek tímto směrem mám v archivu docela hodně. Nechcete-li si ošmirglovat oči, hledejte všelijaké nenápadné novinky. A detaily jsou taky dobrej tréning. A kromě toho jste se určitě už od začátku dívali velmi nepozorně. Asi ve tři ráno, jen tak z ruky a zpátky pod deku.

Žádné komentáře: